Kuchnia Zarządzania – Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w edukacji

Wiadomość z dnia r.

W dniu 30/10/2017 odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu “Kuchnia Zarządzania”. Tym razem gościem spotkania był Bartosz Muczyński – pracownik Akademii Morskiej w Szczecinie gdzie m.in. opiekuje się “Laboratorium systemów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości”. Spotkanie poświęcone było wykorzystania systemów VR w edukacji i składało się z dwóch części.

W pierwszej, zorganizowanej w przytulnej sali hostelu “Stare Kino”, nasz gość podzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat aktualnego stanu rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości i już funkcjonującymi na rynku przykładami jej zastosowania dla potrzeb edukacji. Zaprezentował również swoje doświadczenia wdrażania swojego projektu wykorzystania VR w uczeniu nawigacji morskiej.

W drugiej części uczestnicy przenieśli się do salonu wirtualnej rzeczywistości “Virtual House”, gdzie mieli okazje praktycznego  doświadczenia wirtualnej rzeczywistości na przykładzie aplikacji wybranych przez Bartosza Muczyńskiego.

Już wkrótce ogłosimy termin i temat kolejnego spotkania z cyklu. Już teraz gorąco na nie zapraszamy!

© 2018 Stowarzyszenie Innowatorów Zarządzania | Log in

Partnerzy